Follow Us
medya

Media

News from Sarsılmaz

Dünya'nın en önemli savunma sanayi fuarları arasında gösterilen MSPO’dan ödülle döndük.

Dünya'nın en önemli savunma sanayi fuarları arasında gösterilen MSPO’dan ödülle döndük.
Dünya'nın en önemli savunma sanayi fuarları arasında gösterilen MSPO’dan ödülle döndük.

SARSILMAZ, MSPO’dan Ödülle Döndü

SARSILMAZ SİLAH SANAYİ, Polonya’nın Kielce kentinde 6-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’ndaki (MSPO) standıyla ödül aldı. Piyade tüfekleri, makineli tüfekler ve tabancalardan oluşan toplam 56 modelini savunma sanayi sektörünün uluslararası aktörleriyle buluşturan SARSILMAZ, “stant düzenlemesi” dalında silah sektöründe madalya alan tek özel şirket oldu.

SARSILMAZ, dünyanın en önemli savunma sanayi fuarları arasında gösterilen ve bu sene 30. yılını kutlayan MSPO’dan ödülle döndü. 6-9 Eylül tarihleri arasında Polonya’nın Kielce kentinde düzenlenen fuarın son gün gerçekleştirilen ödül töreninde “en iyi stant düzenlemesi” dalında verilen madalyalardan birinin sahibi SARSILMAZ oldu. SARSILMAZ, silah sektöründe bu ödüle layık görülen tek özel şirket olma başarısını gösterdi.

Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı MSPO’nun en çok ilgi gören stantlarından birine imza atan SARSILMAZ, yerli ve milli imkanlarla geliştirip ürettiği toplam 56 tabanca, piyade tüfeği, makineli ve ağır makineli tüfek modelini sergiledi.

SARSILMAZ standında ön plana çıkan SAR 762 MT makineli ve SAR 127 MT ağır makineli tüfek modelleri, led ekrandan gösterilen özel video eşliğinde sergilendi. “The Quality of Tradition – Since 1880 (Deneyimle Gelen Kalite – 1880’den Bu Yana)” mottosuna vurgu yapan SARSILMAZ; SAR 9, B6 ve KILINÇ serisi tabancalarını da ayrı bölümlerde sundu. SARSILMAZ’ın, SAR 56 ve MPT-76 SH piyade tüfekleri ile SAR 109T makineli tabancaları da ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 30’uncusu düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı MSPO’da 33 ülkeden 613 katılımcı şirket yer aldı. Onlarca resmi heyetin de aralarında bulunduğu yaklaşık 20 bin kişi fuarı ziyaret etti. Beş gün süren fuarda çok sayıda üst düzey ziyaret ve görüşme gerçekleştirildi. Küresel savunma sanayi üreticilerinden oluşan katılımcı firmalar, fuar boyunca yeni bağlantı ve iş birliklerinin temellerini attı.

Other News
You could take a look The Sarsılmaz's news and press releases by years. If you wish, you could download as PDF too.