Bizi Takip Edin

Sık Sorulan Sorular

Tabanca

Tüm Sarsılmaz ürünlerinde garanti süresi 2 yıldır. Bu süre, ürünün teslim tarihinden itibaren başlar. Garanti, üretici kaynaklı oluşabilecek problemler dahilinde ürünün bütün parçalarını ve tamamını kapsar. Kullanıcı kaynaklı problemler garanti kapsamında değildir.

Tabancalarımızı MKE stantlarında görüp inceleyebilirsiniz. Atış yapmak için ise özel poligonlara gidebilirsiniz.

Tabanca satışları MKE kurumu üzerinden yapıldığından silah ayırma işlemi yapılamamaktadır.

Aldığınız silahın modeliyle seri numarası silah ruhsatınıza işlenmiş ve tüm kayıtlarda sizin adınıza kaydedilmiştir. Bu nedenle değiştirilemez.

Tabanca satışları, ilgili kanun ve yönetmelikler gereği devlet kontrolünde yapıldığından fabrikamızdan satış yapılmamaktadır. Sarsılmaz marka silahlar, Makine Kimya Endüstrisi (MKE) kurumunun Ankara veya İstanbul satış bürolarından temin edilmektedir.

Bulunduğunuz yerleşim yerinde ruhsat vermeye yetkili mercilerden alacağınız “Silah Satın Alma Yetki Belgesi”nin aslı ve kimlik belgesi gerekmektedir.

Silah satın alma belgesi, verildiği tarihten itibaren 6 ay geçerlidir.

Mermi istihkakı yıllık 1000 (TSK personeli için 200) adettir. Tabanca satın alma esnasında bu miktardan eksik aldığınız kısmı daha sonra tamamlayamazsınız. Mermi alımları, Emniyet Genel Müdürlüğünce yeni uygulanmaya başlanan PATBIS sistemi üzerinden takip edilmektedir. Bu sistem vasıtasıyla silah ruhsatınızı aldıktan sonra bir dilekçeyle mermi istihkakınızı talep edebilirsiniz. Herhangi bir onaya sunulmayan dilekçe karşılığında anında size bir şifre verilir. Bu şifreyle yetkili MKE bayilerinden merminizi satın alabilirsiniz. 1000 adet tahsis edilen merminizin hepsini bir seferde almak zorunda değilsiniz. Eksik kısmı, aynı yılın sonuna kadar tekrar dilekçeyle müracaat ederek alabilirsiniz.

Faturanızı kaybetmeniz halinde, tabancanızı teslim aldığınız MKE Kurumu Silah Satış Şube Müdürlüğüne bir dilekçeyle müracaat edebilir ve fatura yerine geçen silah tespit formunu alabilirsiniz.

Vekaletle silah satın alma işlemleri sadece asker, polis ve güvenlik korucusu olan kişiler için uygulanabilmektedir. Vekaletle silah satın alacak kişiden istenen belgeler şunlardır: a) Silah satın alma belgesi, b) Noter vekaleti veya mutemet (askerler için) belgesi, c) Silah sahibinin nüfus cüzdanı ve kurum kimlik fotokopisi, d) Vekilin nüfus cüzdanı ve kurum kimlik fotokopisi.

Tüfek

Tüfeğinizin verimliliğinin şoklarla büyük bağlantısı bulunmaktadır. Bu sebeple ava göre uygun şok seçimi yapmanız gerekmektedir. Bu detayları kullanma kılavuzunda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Tüfeğinizde uluslararası standartlara uygun, fabrikada imal edilmiş fişekler kullanınız. Asla doldurma fişek kullanmayınız.

Aldığınız tüfeğin yanında kullanma ve bakım kılavuzu bulunmaktadır. Tüfeğin sökülüp takılması ve diğer tüm detayları kılavuzda bulabilirsiniz.

Gerek ürünlerimizle ilgili bilgi almak gerekse satış sonrası destek için 0 380 548 85 61, 0 380 548 85 62 ve 0 380 548 87 97 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0 531 161 25 11’nolu whatsapp hattımızın yanı sırae-posta adresimiz üzerinden iletişim sağlayabilir ya da www.sarsılmaz.com internet adresimizde yer alan iletişim formunu doldurarak her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ürünlerimizin dağıtımı, başbayilerimiz aracılığıyla yurt genelindeki tüm av bayilerine yapılmaktadır. Ürünlerimizi size en yakın av bayilerinde görebilirsiniz.